14 Haziran 2024 Yazarı yhackup 14

Fiat Linea Orjinal Ön Sisleri Aktifleştirme ve Angel Ledler ile Sürücü Karşılama & Uğurlama

Merhabalar, daha önce kendi aracıma bu sistemden yapmıştım buradaki linkten okuyabilirsiniz.

Şimdi ise Arkadaşım Sedat bey Angel + Sis Farı almış ve montajını beraber gerçekleştirdik. Yukarıdaki videodan nihai halini izleyebilirsiniz. Şimdi adım adım nasıl yaptık kısaca anlatayım.

Sipariş ettiğimiz sis farları Bu linkteki 76mm olan ürün an itibari ile 129 TL , orijinal kitlerin 400 TL civarında olduğunu düşünürsek 4/1 fiyatına neredeyse.

Daha önceki anlatımda sis kapağını nasıl sökmeniz gerektiğinden bahsetmemiştim öncelikle kısaca ondan bahsedeyim.

Şimdi bu kapağı 2 büyük demir tırnaklı (Sarı ile işaretlediğim) , 4 tane de küçük plastik tırnak (Yeşil ile işaretlediğim) tutuyor.

Büyük tırnaklardan kurtulmak zor tek başınıza zorlanırsınız yanınıza bir arkadaş alsanız iyi olur, bir düz tornavidaya bir bez parçası sarın, arkadaşınız  Kırmızı ile gösterdiğim 1 ve 2 yerlerden tutup aracın önüne doğru çekerken siz Kırmızı düz çizgi ile gösterdiğim yerden tornavida ile girip yavaşça kanırtın.

1 ile gösterdiğim Sarı tırnaktan kurtardıktan sonra sis kapağını aracın önüne doğu çekin 2. büyük tırnaktan kurtarın, diğer yeşil tırnaklar biraz daha kolay kurtulacaktır. şunu unutmayın sis kapağı öne doğru çıkar sağdan soldan çektirmeyin.

Sonrasında bir pergel ile ölçerek kenarda angel farın tutunacağı kadar yer bırakıp kesin, ben önce tampon park sensörü delme ucu ile denedim ama zor delindi böyle küçük uç ile delikler delip birleştirmek işimizi daha da hızlandırdı tabi bu büyüklükte punç bulursanız işiniz daha kolay olur

Sonrasında böyle pütürlü yer kaldı zor olsa da burayı maket bıçağı ile güzelce temizledik.

Maalesef bu angel ledler bir ayak ile geliyor bizim için uygun değil bu sebepten buraya kullanabileceğiniz en sağlam su geçirmez silikon olan akvaryum silikonu kullandık ve yerine yapıştırdık 1 2 saatte çok güzel şekilde kuruyor

Elektrik bağlantısını da kısaca anlatayım.

Bu ledlerde 4 kablo var 2 şasi, biri angele biri de sisfarına ait 2 tane artı uç,

Karşılama ve uğurlama için Angel ledlerine ait + ucu , araç içindeki M001 beynindeki  B002 soketindeki 32. pinden alıyoruz buradaki enerji angel ledlerimiz için yeterli,  buradan holojen ampül beslemeyiniz gücü yetmez.

bu konudaki daha fazla detayı buradan okuyabilirsiniz.

Gerçek sis farlarına gelince M001 beynindeki D soketinden 11. pininden aldığınız şase tetiklemeyi, motor sigorta tablasındaki A pinine giriyorsunuz , C soketinden de sis farlarının + ucuna bağlıyorsunuz  Euro 5 Linealarda sis farı aktif olmayabiliyor MultiEcuScan ile Hız sabitleyici aktifleştirir gibi aktifleştirmelisiniz.  ve tuşu da aktif etmeniz lazım nasıl aktif edileceği ile ilgil burada baya detaylı bir anlatım mevcut fazla detayı buradan okuyabilirsiniz.

ve biliyorsunuz ışık kaynaklarını ne kadar telefonla çekmeye çalışsak ta net olmuyor fotoğraflar için kusura bakmayın ancak görüntü muhteşem…