Fiat Linea 1.3 MJ E4 (2011) Cruise Control Montajı

Selamlar,
Uzun zamandır Cruise Control uygulaması yapmak istiyordu. Sonunda istediğim malzemeler geldi ve işe el attım.

Öncelikle uyarayım elinizde gerekli araç gereçler yok ise işe başlamayın. ve burada anlattıklarım 2011 1.3Mjet için geçerli, diğer motor seçeneklerinin pinleri farklı.
Özellikle bu pinler, Büyük kıtlık var kimse kimseye vermiyor vermek istemiyor.
ve 4 adet 330ohm Direnç

Bu sistem orjinal kol ile yapılabilir yaklaşık 600 – 700 TL civarı satılıyor komple sinyal far kolları ile birlikte set olarak.
Veya Peugeot – Alfa Romeo CC Kolları ile uygulanabiliyor. eğer kol kullanmak isterseniz aşağıda belirttiğim devreye ihtiyaç yok

Ek Olarak Eğer Ecu pin’ine ihtiyacınız var ise Aşağıdaki linkten alabilirsiniz…

AliExpress Ecu Pini Linki

 

 

Edit : 22.04.2018 Yazı güncellendi…

Fiat Linea Cruise Control Nasıl Yapılır ?

 

 

 

Elimde birden fazla çakmaklık şarj cihazı vardı birini feda etim bu iş için. Resimlerle Devam

 

 

İçerisindeki devrenin şeması bu şekildedir. 4 Direnç kullanmak yerine F51 sigortasının bacağından tek dirençle güç alabilirsiniz.

 

Sonra Aracımızın Ecu’soketini aşağıdaki videodaki gibi söküyoruz.

Daha sonra buradaki pine bastırarak üst sürgülü kapağı sökün.

Üst sürgüsünü çıkardıktan sonra,bu mor kilidi bir bıçak veya iğne yardımı ile yerinden söküp çıkarınız.

 

Daha sonra pinlerimiz arka kısımda kalıyor,arkasını çevirim sarı koruma pinlerini çıkarıyoruz.

 

 

 

Düz olarak baktığınızda pin sıralaması (1.3 Mjet için)

 

Pinleri içeriye ittiriyoruz.
Pinleri içeri ittirmek için iğne veya ince tornavida kullanabilirsiniz ama her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. bence bu tokalar bu iş için yapılmış olmalı 🙂

Düz kısmının başındaki topuzu kesip, ittire bilirsiniz. pinlerin en az 3 cm kadar derine itilmesi gerekir zaten kolayca giriyor zorlamanıza hiç gerek yok.

Aslında bunun için video çektim fakat tek başıma olduğu için telefon kaymış ve elimden dolayı görünmemiş nasıl yaptığım.

 

 

Bu işlemleri yapmak hiç yormadı ama, bu kabloyu çekeceğim yeri bulmak baya yordu aracın iç kısmındaki sacların ucu jilet gibi keskin elimi bir iki yerden hafif kestim bu yüzden.

Daha sonra, Aracın kaput açma telinin geçtiği yerden aldım sonunda.

 

Eğer eliniz elektroniğe yatkın ise, gerekli alet edevat var ise, adımları atlamadan tek tek uygularsanız aracınıza zarar verme olasılığınız sıfır. Gözünüz korkmasın Aracın beynini yakmazsınız ;D

Ek olarak elimde bu pinlerden mevcut işime yaramaz isteyene gönderebilirim. (Edit Maalesef kalmadı)
Bu işi para ile yapmam ama Sakarya’da ikamet eden var ise yardımcı olabilirim

Ve ilk test videosu.
Video’ya Ek açıklamalar ekledim açmayı unutmayın.

Yokuşta CC aktif iken Yakıt tüketimi test videosu

 

 

Bu konuda farklı bir çalışma da Serhat Bey’de var fikir olması açısından kendisinin blogunu da kontrol edebilirsiniz.
blog.serhattapki.com.tr

 

 

Sık Sorulan Sorular

 • Soru : Kablo olarak hangi model kullandınız ?
  • Ben DT8 (Diyafon Kablosu) Kullandım ama DT4 bulamadığım için eğer bulursanız DT4 Kablosu kullanın.
 • Soru: Tüm Tesisatı yaptım ama CC’yi aktif edemiyorum.
  • CC aktifleşmesi için şu şartları sağlamanız gerekmektedir.
   • CC minimum 2. viteste ve 40kmh üzerinde devreye alınabilir.
   • CC Hız artırma tuşuna 3 saniye basılı tutmuyor olabilirsiniz. (Bir kaç defa bu sebebten çalıştıramayanı duydum  🙂 )
   • Pinler tam olara yuvaya oturmamış olabilir. (Uyumsuz pinlerin bazıları yuvaya tam oturmuyor.)
   • Debriyaj veya Fren müşürünüz arızalı ise CC aktif olmaz (Böyle durumda soketi söküp deneyin aktif olduğunu göreceksiniz.)
 • Soru: ELM327 cihazım yok CC aktif olur mu ?
  • Olur benimde yok 🙂 ELM327 cihazı sadece aracın göstergesindeki Cruise Control Devrede yazısını aktifleştirmek için , başka bir olayı yok bu konu için.
 • Soru: Pinler seninki kadar dibe inmiyor tam oturmuyor.
  • Mavi sürgü, pin kilididir, bunu sökmeden pinleri sökemezsiniz veya takamazsınız.
 • Soru: Cruise control takılı kalır mı ?
  • Kalmaz..! Cruise Controlun çalışması için, hem Açık konumuna getirilmeli hemde + tuşuna 3 saniye basılı tutulmalı, takılı kalması veya kendi kendine çalışması neredeyse imkansız… en kötü ihtimali düşünelim aldığınız kablo içeriside kırıklar var siz bunu farketmediniz ve hepsi birbirine değdi, olmaz ya hadi oldu çalıştı, frene veya debriyaja bastığınızda otomatikman devre dışı kalır sistem. Ayrıca Cc tesisatında sadece + kutup olduğu için kısa devre yapacak bir şasi yok..! bu sebepten kısa devre olmaz.

ilk okulda bu devreyi kurduysanız , biraz işçiliğinizde titizseniz kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Aslında yaptığınız iş var olan bir sisteme sadece 4 buton takmak

 

Edit : 20.04.2018

Çakmaklığa bazen şarj cihazı vs takmam gerektiği için ,  her ne kadar bu şekilde kolay olsa da  , Peugeot kolu ile montaj yapmam gerekti , O Konuya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Peugeot Cruise Control Kolunun Fiat Linea’ya Montajı

yhackup

Site Kurucusu & Yöneticisi Yazılım Geliştiricisi

0 0 votes
Bu yazıya oy ver
Subscribe
Bildir
151 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
4 yıl önce

Cevap için teşekkür ederim. Cep telefonunuzu mail adresime yazsanız da ordan daha sağlıklı iletişim kursak olur mu acaba ? Cebi veremem derseniz burdan da cevaplayabilirsiniz size zahmet. Fiat’ın Linea, Fiorino, Doblo’suna ve Peugeot’un bazı modellerine Peugeot sabitleme kolu takıldığını biliyorum fakat bunların kodlaması ELM cihazı ile mi oluyor, bununla ilgili sorum olacaktı.

4 yıl önce

Kodlamadan kastım ışığın yanması idi. Cevap için teşekkür ederim. Yazıyı bırakın satır, kelime dahi atlamadan okudum. Yazınızda kodlama ile ilgili hiç bir bilgi vermemişiniz, yorumlarda açıklamışınız. O yüzden görmemişim demek ki. Tekrardan teşekkür ederim, iyi bayramlar. 🙂

4 yıl önce

Yakup Bey, yeniden merhaba.

“4 Direnç kullanmak yerine F51 sigortasının bacağından tek dirençle güç alabilirsiniz.” demişiniz. 330 ohmluk hiç direnç kullanmazsak F51 sigortasından alacağımız 12 volt güce kaç ohmluk tek bir direnç bağlamalıyız?

4 yıl önce

Yakup Bey, bir de sayfanızdaki “Korumalı: Linea e-learn Online” kısmına nasıl giriyoruz, parolayı siz mi vereceksiniz ?

Kenan
4 yıl önce

Kolay gelsin . Sitenizi yeni keşfettim Yakup Bey. bu işlemi ben peugeot kolu ile yaptım sistem aynı dirençleri kullandım orijinal hurda beyin tesisat soketi kafası aldım pinleri oradan söktüm taktım tam oturdu kıpırdamıyor bile. Ölçü aleti ile beyine girmeden ölçtüm 660 omaj alıyorum(330 ohm direnç kullandım). Her şey normal. 2 günden beri denemediğim hiç bir şey kalmadı dirençsiz bağlantı yaptım olmadı, sadece + girişe direnç bağladım olmadı, + ya direnç bağlamadım diğerlerine bağladım olmadı, 4 üne direnç bağladım gene olmadı. Acaba kolda orijinal direnç mi var diye söktüm baktım tekrardan, öylede değil direk omaj alıyorum. + yerine ortak ucu – ye bağladım gene olmadı. Fren müşürümde de bir şey yok. Ne yapacağımı şaşırdım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler. 0544 853 32 01 Kenan

Emrah Bulmadı
4 yıl önce
Reply to  Kenan

Merhaba kenan bey.Bende Peugeot c.c. kolu aldım.Beyin için pin soketi arıyorum şuan.Bağlantı için peugeot kolundan hangi pin beyinde hangi kola giriyor.Yardımcı olur musunuz?
05316423587

Kenan
4 yıl önce

2011 e4

Kenan
4 yıl önce

Dostum sorunu çözdüm 3 gündür uykularımı kaçıran problem beyin soketi girişindeki ortak ucun kopmasıymış. Onu düzelttim şu an çalışıyor. Teşekkür ederim.

Hasan
4 yıl önce

Merhaba bende 2009 Linea var pejo kolu ile yapmak istiyorum fakat pejo kolunda ne gibi değişiklikler yapıyoruz acaba bağlantı şeması ölçü aleti ilemi buluyoruz

Hasan
4 yıl önce

Merhaba farklı bir şey sormak istiyorum kendi aracıma sis farı yoktu tesisatını role ile kendim çektim.arka sis butonu + cikis vermiyor Linea karda arka sis far tesisatına baglayim dedim merkezi elektrik te arka sis acildigi zaman arka sise giden cikisisini bulup tesisatına bağladım her şey çok güzel düzgün çalışıyor fakat yaklaşık olarak 40 dakikada sonra sisler sönüyor

Hasan
4 yıl önce

Pejo kolu ile yaptım güzel çalışıyor

Taner
4 yıl önce
Reply to  Hasan

Merhaba pejo kolu kullanırken ne gibi bir değişiklik yaptınız yardımcı olurmusunuz

4 yıl önce

Selam, Yakup bey çalışmalarınız için çok teşekkür ederim. Bir linea sahibi olarak sayfanızdan çok faydalanıyorum, elektrik elektronik bilgim çok yok, ama bu CC işini yapmayı düşünüyorum. Aracım 2013 1.3 95bg Actual Plus, sanırım euro5 motor, ecu üzerinde pin numarası faklı mı? Farklı ise nereden öğrenebilirim. Tekrar teşekkür ederim…

şenol
4 yıl önce

selam yakup bey 2011 doblo d 3 kasa için bu bağlantı şekilleri elinizde varmı yardımcı olabilirmisiniz

harun
4 yıl önce

yakup bey merhaba bende doblo d3 kasa üzerinde ugrastık ama bulamadık nasıl yapıldığını yabancı sitelerden elearn da arastırdık ama bi sonuca ulaşamadık siz bilginiz ışığında bu doblo için bir araştırma yapabilirmisiniz. 05514045932 bu numaradanbana bilgi verebilirseniz sevinirim bafradan selamlar

sezai sezen
4 yıl önce

2012 95bg 1,3 mjet için hangi pinlere bağlantı yapılması gerekmekte?

recep pala
4 yıl önce

Merhabalar Yakup bey. hazırlayıp bizlere sunduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Tamda ihtiyacım olan bilgileri sayenizde buldum. En kısa zamanda uygulamaya geçeceğim. Sizden bir ricam, Linea e-learn Online için şifreyi sizdenmi alıyoruz? aracımdaki bir sorundan dolayı biraz incelemek istiyorum, belki sorunun çözümünü bulabilirim.

recep pala
4 yıl önce
Reply to  yhackup

teşekkür ediyorum 🙂

sezai sezen
4 yıl önce

Merhaba, ecu pinlerinden almak istiyorum fakat piyasada bulamadım sizden temin edebilir miyim veya önerebileceğiniz birisi yada bir adres var mı acaba?

4 yıl önce

Merhaba. Euro 5 motor Linea’ya tesisatı doğru bir şekilde çektim fakat bilgisayardaki kolu aktif etme kısmında hata alıyorum. Multiecuscan tam sürüm + modifiyeli ELM kullanıyorum. Mulltiecuscan-Linea-Motor bölümünden Cruise Control Light kısmını aktif etmeye çalıştığımda “ÇALIŞTIRILAMADI” hatası alıyorum. İkinci işlemde yani Stilo aracı seçip body kısmından ilgili işlemi yapmada sıkıntı yok. O işlemi yaptım. İlk işlemde neden hata alıyor olabilirim sizce ? Kablo motor bölümüne girmiyor desem, giriyor. Cruise control light yazısının olduğu ekranı multiecuscan’da görüyorum ama sağ alttan çalıştır dediğimde çalıştırılamadı hatası alıyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum. Hürmetler.

Mehmet Y.
4 yıl önce

Tek tek satılmadığı için 40 tane pin almıştım fazlasını dağıtacağım ihtiyacı olan varsa bana ulaşabilir.
TE MQS 968220-1 tip pin

TURGAY KIRIŞ
4 yıl önce
Reply to  Mehmet Y.

Usta bana lazım 8 adet 0543 595 14 02

Ali tuğay
4 yıl önce
Reply to  Mehmet Y.

Mehmet bey merhaba bana da 4 tane lazım 05494711401

Feyzullah Tosun
4 yıl önce
Reply to  Mehmet Y.

Elinizde hala mevcut mu

Emrah Bulmadı
4 yıl önce
Reply to  Mehmet Y.

Mehmet bey ecu bağlantı pinlerinden bana lazım.Telefon numaramı veriyorum.Ulaşırsanız almak isterim.
05316423587

Mesut gur
4 yıl önce
Reply to  Mehmet Y.

Mehmet bey elinizde pin varsa bana 4 tane yollayabilir misiniz ?

Mehmet
4 yıl önce

Pin ihtiyacı olanlar mehmetyurtcu@gmail.com adresinden bana ulaşabilir.

Mehmet Yurtcu
4 yıl önce

Hocam sizin paylaşımlarınız dan esinlenerek kafamdaki projeyi gerçekleştirmek istiyorum.
Şöyle ki ;
1. CC başlatmak için yaylı buton kullanacağım. Bu buton tetikleme ile çalışan bistable röleyi çekecek. Bu röle çekilince butonun ışığı yanacak ve CC nin devrede olduğunu anlayabileceğiz.
2. Bistable rölenin çıkışıyla bir başka röle çektirip direksiyon tuşlarından gelen kablonun röle çekildiğinde arduino ya kumanda etmesi röle çeki,li değilse teybi kumanda etmesi sağlanacak.
3. Arduinonun çıkışına bağlanacak 3 adet BC 548 ile Hız artırma Hız eksiltme ve Eski Hıza Dönme için çıkış sağlanacak.
4. Burada kullandığımız bistable rölenin amacı tetik aldığında çalışıp tetik aldığında devrfe dışı kaldığı için araç stop edildiğinde CC nin otomatikman devre dışı kalmasını sağlayacak. Işıklı butona CC yi açıp kapatmamızı sağlayacak.
5. Çalışmalarınız benim gibi havasli arkadaşlar için bulunmaz bir kaynak çalışmalarınızdan ötürü ayrıca teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

Mehmet
4 yıl önce

Ben solda bulunan mute tuşunu 3 saniye basılı tutunca cc aktif etmeyi düşündüm ama sol tuşların değerini beyaz kahverengi kablodan okuyamadım onların kablosu ayrımı bu konuda bilginiz varmı.

serdar
4 yıl önce

fiat multiecuscan 1.3 crack elinde olan var mı arkadaşlar ben bulamadım da uygulama tamam Cruise control çalışıyor ancak ekranı da aktif etmek istiyorum onun için crack lazım v1.3 için elinde olan link atarsa sevinirim iyi forumlar

Mehmet Yurtcu
4 yıl önce


Merhaba Yakup beyin sayesinde CC devrem sonunda oldu sorunsuz çalışmakta teşekkürü bir borç bilirim iyi ki varsınız

Mustafa
4 yıl önce
Reply to  Mehmet Yurtcu

S.a Hocam,
Sizin için sorun olmayacak ise Devre şemasını ve codları paylaşabilir misin?

Emrah
4 yıl önce
Reply to  Mehmet Yurtcu

Mehmet bey yaptığınız programlı bir devre.C.C. Linea için mi yaptınız? Yada farklı bir özellik falan mi içeriyor yaptığınız devre hakkında bilgi verir misiniz?

Mehmet Yurtcu
4 yıl önce

Devre Linea direksiyon sağ tarafta bulunan SRC YUKARI VE AŞAĞI tuşları ile C.C. kontrol etmeye yarıyor. İsteğe göre başka bir cihazda kontrol ettirilebilir. Yakup beyin aux cihazı kontrolü örnek olarak verilebilir.

Sinan ALKAN
4 yıl önce

Merhaba Yakup bey, Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Benim aracım 2015 Fiat Linea 1.3 Multi jet 95 Hb lounge paketi. Bu işlemler benim arabam içinde aynı mı, yoksa pinlerin yeri değişiyormu bilginiz var mı?

Hasan celik
4 yıl önce
Reply to  yhackup

Yakup bey E5 95 bg burda pin numaralari verilmis ama bu resimde 5 adet kablo ile gorunuyor.ama siz 4 adet kablo ile yapmistiniz. Birde Sokette pin numaralari yerleri yaziyormu?pejo kolu ile yapan arkadas varsa resim atarsa cok sevinirim.

Sinan ALKAN
4 yıl önce
Reply to  yhackup

Çok Teşekkür ederim sağolun. İyi çalışmalar dilerim.

4 yıl önce

Merhaba Yakup Bey. Pinler arka taraftan net çıkmış ama ön taraftan çok net değil. İki pin arasında kaldım. Aşağıdakilerden hangisini kullanmalıyım ?

4 yıl önce

Mustafa
4 yıl önce

S.a Hocam.
Her yerde Cruise Control uygulamasını ayrı bir yare buton veya kol takılarak yapılmış. bu uygulamayı Direksiyondaki Yukarı-Aşağı ve Remus tuşlarında olacak şekilde nasıl yapabiliriz. Bu uylama ile ilgili bir çalışma yapabilir misiniz?

4 yıl önce

Slm ustam ben pejo kolu aldım içinde drenc yok. Drenc atıp takmayı düşünüyorum. Pin sıkıntım var euro 5 1.6 Multijet pin olan arkadaşlar paylaşımda veya lik atarsa çok sevinirim bir yabancı site bağlantı şemasını bilen varmı 1.6 Multijet 95 hp bağlantı şeması var onu deneycegim. Pin verecek arkadaş tşk veya link ucrete mukavim veya hediye ayisigindayolculuk@gmail.com 530 329 45 30 birde ustam sizin Sakarya da yeriniz nerde gelip size taktirsak el emeği atsak

4 yıl önce

Ustam Beyin soketlerini. Pin tanıyoruz orada izalasyon kalmıyor oranın izalasyon nasıl sağlıyor uz. Birde bu pinleri alacağımız site ling varmı.

4 yıl önce

Ustam beyine giden soket cruise control kabloları pin leri soket takıyor bu soket de izalasyon sıkıntısı su girme sıkıntısı sonradan yasatirmi. İki kablo kısa devre. Bu pinleri yaktıktan sonra exstira bir şey yapıyoruz. İzalasyon için tşk iyi geceler

Mustafa
4 yıl önce

Yakup Bey,
Cruise Control uygulamasını ayrı bir yere buton veya kol takılarak değilde Direksiyondaki Yukarı-Aşağı ve Remus tuşlarında olacak şekilde nasıl yapabiliriz. Role mi takmak gerekiyor tuşları ayırmak için?

ersin özden
4 yıl önce

size çok tşk ederim sizlerden ALLAH cc razı olsun sizlerin sayesinde bu işleri becerebiliyoruz

Emrah
4 yıl önce

Fiat albea 1.3 multijet 2008 modellerde varmı pın yeri bilginiz varmı yakup bey

Hasan celik
4 yıl önce

Merhaba
Bu sayfayi internette gezerken yeni buldum gercekten cok faydali site. Yakup beye tesekkur ederim.
2012 lineam var active plus E5 motor 95 bende cruze control yapmak istiyorum banada yapilis hakkinda bilgi verirmisiniz. Pin numaralari ve opel hangi serisindeki kol olur. Simdiden tesekkur ederim.

TURGAY KIRIŞ
4 yıl önce

Arkadaşlar linea ecu pin lazım TE MQS 968220-1 elinde olan varsa bana ulaşabilir mi 0543 595 1402

Ali Rıza Atasoy
4 yıl önce

Yakup Hocam hayırlı günler. Bende Fiorino aracıma hız sabitleyici montajı yapmak istiyorum. Şimdi bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.
1. Euro 5 Fiorino larda tesisat hazırmış ama hangi kablonun hız sabitliyiciye ait olduğunu nasıl anlarım?
2. TE MQS 968220-1 numaralı pinleri tamin edebileceğimiz (Arkadaşın Linea aracına da montaj yapacağız)
3. Başka yerlerde Peugeot Kolu ile yapılan montaj paylaşımlarında direnç kullanılmamış örneğin (Serhat Tapki nin paylaşımında yok) Peugeot kollu montajlarda direnç gerekli mi değil mi ?
Şimdiden teşekkürler.

Tahir
3 yıl önce

Hocam sizin aldığınız koldan pejo kolu aldım aynı siteden biz bu sisteme kactane direnç atıyoruz ve sadece arti 12 v atiyorsak nasıl atıyoruz biraz anlatırsam iz videoda kesilmiş gibi sesde yok o yüzden saygilarimla

Akın
3 yıl önce

Euro 4 2010 fiorino ecu pinleri farklı söküp baktım bide bunlara hız sabitleyici olmuyormuş heralde bir bilgin varmı konuyla ilgili

Fehmi
3 yıl önce

İyi gunler Yakup bey 2007 prande punto aracima uygulamayi yapmak istiyorum. Ecu daki pin girisleri lineada ki gibimi yoksa farklimi. Farkli ise hangi pinlere baglamak gerekiyor. Tesekkurler

Fehmi
3 yıl önce

2007 multijet active aracim icin uygulamayi yapmayi dusunuyorum. Ecuya giren pin numaralari aynimi? Ayni degilse bilginiz varmi. Tesekkurler

Ahmet
3 yıl önce

Pin varsa elinde kardeş a.tekinsoy (et) gmail.com iletişime geçebilirsiniz sevinirim

Yalcın
3 yıl önce

2007 1.4 fire palıo ya uygun mudur
Uygunsa hangı pınler tesekkurler

Tahir YILMAZ
3 yıl önce

Merhaba e5 2014 linea aracıma tesisatı çektim. Ancak çalışmadı fren ve Debriyaj soketini sökün deneyin demişşiniz. Soketler sökükken frende veya debriyajda sıkıntı olurmu. Kaza yapmayalım 🙂

Sözer Bası
3 yıl önce

TE MQS 968220-1 kodlu pinler puntolara da uyuyor mu? Uyuyorsa elinde olan var mı?

Ahmet Faruk
2 yıl önce

Abi merak ettiğim birşey var. Kocaelideyim müsaitsen bir konuşabilirmiyiz. 0534 925 0051

Ömer Faruk
2 yıl önce

Selamun aleykum . Youtube sayfasından yaazdım burdan da yaşatırım dedim Allah razı olsun. Paylaşımın için çok teşekkürler.
Ben de E5 Urban var kolu bağladım ancak aktif edemedim. Pinlerde sorun yok basılı tutup aktifleştirmeyi de obd den yazıyı aktif etmediğim için göremiyorum. Fren ve debriyaj müşürü arıza vermiyor bendeki ecu pin yerleri farklı olabilir mi?

ömer faruk
2 yıl önce
Reply to  yhackup

Şimdi o soru cevaba şunları eklemek lazım youtube kanalında yoruma da yazacağım. Bunlar atlanıyor.
Eğer herşey normal bağladınız eminsiniz soketler vs herşey okey müşürlerde de hata almıyorsunu söktünüz de çalışmıyor ise o zaman akü nüz zayıflamış demektir. 12v 60A akünüz olmalı ve sağlam olmalı yoksa kesinlikle çalışmıyor. Akü değiştirdim müşür arızası verdi şimdi onu da değiştircem eğer yine çalışmazsa ecu beynini sökecem baŞKa beyin takacam o kadar inat ettim 😀

ömer faruk
2 yıl önce
Reply to  yhackup

yok oraya bakarak yaptım zaten üstad tık yok pinler yerine oturmuş vaziyette müşürlerde arıza yok yani nedir derdi anlamadım bide cihaz satın alıp bakıcam

Ömer Faruk
2 yıl önce

Bi de abi bu en son yorum niye en altta ya en son en üstte olsa

Ömer Faruk
2 yıl önce
Reply to  yhackup

WordPress ise yardımcı olurum seve seve

mehmet0101
2 yıl önce

merhaba arkadaşlar ecu pini fazladan elinizde var mı

Kazım YAVUZ
1 yıl önce
Reply to  mehmet0101

ecu pini için en güzel çözüm hurdacılarda kazalı araçlardan çıkan soketler şahsen ben çözümü bu şekilde buldum. ayrıca soketin kablo bağlantıları da hazır sadece ek yapıyorsunuz , diğer türlü yapılan kablolar kablo sıkma penseniz yoksa yuvaya oturmuyor.

Kazım YAVUZ
1 yıl önce

Uzun bir uğraştan sonra 2015 Linea 1.3 Lounge aracıma orjinal kol ile cruise control montajını yaptım. OBDII ile de bilgisayar aktivasyonu gerçekleştirdim. Ancak; araç cruise control on konumda devreye giriyor, + ile hızlanıyor – ile yavaşlıyor ve res ile de tekrar istenilen hıza geliyor. Multiecuscan programında Cruise control aktivasyonu, idea 1,3 ve stilo 1.9 jtd ile de yaptığımda her iki durumda da aktif gözükoyor ancak ekranda cruise control devrede yazısı ve ışık aktif olmuyor. test bölümünde ışığı manuel yak dediğim de de ışık yanıyor. programla ilgili eksik veya yanlış yaptığım bir nokta mı var ki ekranda görülmüyor.

151
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x