Heyner Multifix Aero Plus 9 – 36 kg Isofix Oto Koltuğu İncelemesi

Merhabalar,
Çocuklarımız bizim gözbebeğimiz, bize zarar gelsin ama onlara zarar gelsin istemeyiz.

Ama Araçlarımızda Oto koltuğu kullanımı zorunlu tutmasalar bir çok kişi bu koltuklardan almaz, almıyorlarda trafikte görüyoruz çocuk ön koltukta hemde ayakta, Allah Korusun bir kaza anında tenekenin içerisinde ne kadar zarar görecektir.

Benim kızım da artık pusete sığmamaya bağlayınca oto koltuğu arayışına girdim, piyasada bir çok marka mevcut ve türlü türlü fiyatlar var, Bu tür koltuklar 400 TL – 2.500 TL arası değişmekte.
uzun bir arayıştan sonra yerlerinde de inceleyerek Aşağıdaki koltukların arasında seçim yapmam gerekti.

 • Babyhope Beep Isofix Oto Koltuğu 9-36 kg Siyah
 • Casual Kudofix 9-36 Kg Isofix Ana Kucağı Bebek Çocuk Oto Koltuğu
 • HEYNER Multifix Aero PLUS 9-36 KG İSOFİX OTO KOLTUGU
 • 16.11.2017 itibari ile HEYNER Multifix Aero PLUS 9-36 KG İSOFİX OTO KOLTUGU ürününü HepsiBurada ‘dan 789.90 TL ‘ye aldım.Satıcı hemşehrim çıktı sohbeti iyi yani 😉 Her türlü kafama takılan sorularıma cevap verdi. Ürün 2. Gün Elime Geçti. (Kayseri -> Sakarya)Korktuğum konulardan biri kargo esnasında kırılması zarar görmesi idi, ama herhangi bir zarar görmemişti.Büyük bir kutu içerisinde Şeffaf poşet içerisinde kurulum bilgilerinin de yer aldığı kitapçıklarla birlikte geldi.İlk bakışta,
 • Ürün Ağır ve yapılı
 • Plastik Kalitesi bir çok üründen kat kat iyi,
 • Kumaşı gayet kaliteli, Terletmeyi en aza indiren bir kumaş yapısı var kadife gibi. (Benim kendi aracımın koltukları daha dandik 🙂 )
 • Isofixi dışarıda değil içeri gizlenmiş bir butonla dışarı çıkarılıyor.
 • Emniyet kemeri ve başlık ayarları gayet kolay.
 • Çok merak edilen bir konu da yatma derecesi, Isofixli koltuklar doğrudan aracın şaseye monte olduğu için yatma seviyesi hiç birinde çok fazla yatmaz hafif eğilir çocuğun başı öne düşmeyecek kadar. Bu modelde 4 seviye yatıyor.
 • Top Tether Özelliği mevcut (Oto koltuğunu arkadan ek bir kanca ile aracın koltuğuna bağlayabilirsiniz.)
 • ECE R44/04 Avrupa Güvenlik Sertifikası var.

 

Kutu Açılışı ve ilk Kontroller

 

 

Araca Montajı ve İlk izlenimlerim

İsofixi bulunan araçlarıon arka koltuklarında isofix etiketleri bulunmaktadır, elinizle koltuğa bastırdığınızda Aracınızın şasesine bağlı kancaları görebilirsiniz.

 

Koltuğun beraberinde gelen plastik parçaları isofix kancalarının bulunduğu yere geçiriyoruz.

Koltuğumuzun isofix demirleri koltuğun içinde gizli,

 

İsofix demirlerini dışarı çıkarmak için Buradaki butonlara parmağımızla bastırıyoruz.

Aşağıdaki şekilde çıkıyorlar.

Ve koltuğumuzu aşağıdaki biçimde oturtuyoruz.

Koltuğu önden iterek isfox demirlerinin, isofix kancalarına tamamen oturduğundan ve işaretli bölümün artık yeşil göründüğünden emin olun.

 

Daha Sonra Buradaki demiri Sola çevirerek plastik kancadan kurtarın ve demiri kendinize çekerek çıkarın.

Ve koltuğu öne doğru çekin.

 

Ve Güvenlik kancasını (Top Tether) Koltuğunuzun arkasında bulunan kancaya takarak emniyet kemerini iyice gerdirin.

Bu kemer benim araca göre biraz uzun , çünkü benim aracın top tether kancası koltuk başının tam ortasında, bir çok araçta koltuğun tam arkasında bu sebebten daha iyi gergide olması için ben bir düğüm attım .

Ve son Koltuğu araca bağlamak max 5dk sürdü çok aşırı kolay.

Aşağıda normal ve yatar pozisyonunun fotoğrafını attım. Şimdiye kadar oto koltuklarında gördüğüm en iyi yatış pozisyonua sahip oto koltuğu olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

İçerisindeki yumuşak malzemenin adını bilmiyorum ama gerçekten çok rahat bir koltuk. Burası uç kısmı olduğundan ince görünüyor oturma kısmı daha kalın.

 

Ve Kızım mışıl mışıl uyurken, Doğru bir tercih yaptığımı bir kez daha anladım.

 

Diğer Alıcı Yorumlarına da buradan göz atabilirsiniz…


Heyner Multifix Aero Plus 9 – 36 kg Isofix Oto Koltuğu İncelemesi” için 2 yorum

 • 12 Mart 2018 tarihinde, saat 16:46
  Permalink

  yakup bey merhaba,
  bende bu kızım için bu markanın isofixli modelini almayı düşünüyorum. kayseri firması imiş. ön sipariş kaydı yaptırdım. bizim kız şuan kullandığımız pusette çok terliyor ve bu durumdan pek rahat değil. kullandığınız süre içerisinde ki gözlem ve tecrübenizi paylaşır mısınız? terletme yapıyormu, yatış pozisyonu, kumaş kalitesi, plastik malzemenin durumu, oturuş ve uyku pozisyonları yeterlimi vb konulardaki tecrübenizi paylaşır mısınız?
  yoksa başka bilindik markalara mı yönelmeliyim. teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • 12 Mart 2018 tarihinde, saat 18:25
   Permalink

   Merhabalar,
   Aldıktan sonra en uzun yolculuğum 4 saat oldu İstanbul trafiğinde sürekli dur kalk yaptım bu sürede hava da sıcaktı. Kızım hiç rahatsız olmadı terleme Vs de yapmadı tabi henüz yaz ayları gelmedi ama yapacağını sanmıyorum naylon bir kumaş değil de sanki daha çok kadifemsi bir kumaşı var.

   Yatış pozisyonu diğer bir çok oto koltuğundan bir kademe daha fazla yatıyor kızım mışıl mışıl uyuyor çoğu yolculuğumda..

   Arkadaşım casual’in bir koltuğunu aldı onlar yaklaşık 1100-1200tl incelediğimde hem plastik kalitesinin aynı olduğunu gördüm hemde kumaşının aynı olduğunu gördüm yani arada fark varsa da görerek dokunarak anlayamazsınız o kadar benzer her ikisi de çok ağır olduğundan plastik kalitesinin iyi olduğu kanısına varıyorum. Casual’in sadece yan kısımları suni deri idi bu iyi mi kötü birşey mi bilmiyorum bence suni deriler kumaştan daha dayanıksız sert cisimde daha çabuk yırtılır.

   Kısaca ben pişman olmadım, umarım sizde olmazsınız.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

50

Toplam Yazı

50

Toplam Yorum

123

Günlük

7673

Aylık

3.80.218.53