Heyner Multifix Aero Plus 9 – 36 kg Isofix Oto Koltuğu İncelemesi

Merhabalar,
Çocuklarımız bizim gözbebeğimiz, bize zarar gelsin ama onlara zarar gelsin istemeyiz.

Ama Araçlarımızda Oto koltuğu kullanımı zorunlu tutmasalar bir çok kişi bu koltuklardan almaz, almıyorlarda trafikte görüyoruz çocuk ön koltukta hemde ayakta, Allah Korusun bir kaza anında tenekenin içerisinde ne kadar zarar görecektir.

Benim kızım da artık pusete sığmamaya bağlayınca oto koltuğu arayışına girdim, piyasada bir çok marka mevcut ve türlü türlü fiyatlar var, Bu tür koltuklar 400 TL – 2.500 TL arası değişmekte.
uzun bir arayıştan sonra yerlerinde de inceleyerek Aşağıdaki koltukların arasında seçim yapmam gerekti.

 • Babyhope Beep Isofix Oto Koltuğu 9-36 kg Siyah
 • Casual Kudofix 9-36 Kg Isofix Ana Kucağı Bebek Çocuk Oto Koltuğu
 • HEYNER Multifix Aero PLUS 9-36 KG İSOFİX OTO KOLTUGU
 • 16.11.2017 itibari ile HEYNER Multifix Aero PLUS 9-36 KG İSOFİX OTO KOLTUGU ürününü HepsiBurada ‘dan 789.90 TL ‘ye aldım.Satıcı hemşehrim çıktı sohbeti iyi yani 😉 Her türlü kafama takılan sorularıma cevap verdi. Ürün 2. Gün Elime Geçti. (Kayseri -> Sakarya)Korktuğum konulardan biri kargo esnasında kırılması zarar görmesi idi, ama herhangi bir zarar görmemişti.Büyük bir kutu içerisinde Şeffaf poşet içerisinde kurulum bilgilerinin de yer aldığı kitapçıklarla birlikte geldi.İlk bakışta,
 • Ürün Ağır ve yapılı
 • Plastik Kalitesi bir çok üründen kat kat iyi,
 • Kumaşı gayet kaliteli, Terletmeyi en aza indiren bir kumaş yapısı var kadife gibi. (Benim kendi aracımın koltukları daha dandik 🙂 )
 • Isofixi dışarıda değil içeri gizlenmiş bir butonla dışarı çıkarılıyor.
 • Emniyet kemeri ve başlık ayarları gayet kolay.
 • Çok merak edilen bir konu da yatma derecesi, Isofixli koltuklar doğrudan aracın şaseye monte olduğu için yatma seviyesi hiç birinde çok fazla yatmaz hafif eğilir çocuğun başı öne düşmeyecek kadar. Bu modelde 4 seviye yatıyor.
 • Top Tether Özelliği mevcut (Oto koltuğunu arkadan ek bir kanca ile aracın koltuğuna bağlayabilirsiniz.)
 • ECE R44/04 Avrupa Güvenlik Sertifikası var.

 

Kutu Açılışı ve ilk Kontroller

 

 

Araca Montajı ve İlk izlenimlerim

İsofixi bulunan araçlarıon arka koltuklarında isofix etiketleri bulunmaktadır, elinizle koltuğa bastırdığınızda Aracınızın şasesine bağlı kancaları görebilirsiniz.

 

Koltuğun beraberinde gelen plastik parçaları isofix kancalarının bulunduğu yere geçiriyoruz.

Koltuğumuzun isofix demirleri koltuğun içinde gizli,

 

İsofix demirlerini dışarı çıkarmak için Buradaki butonlara parmağımızla bastırıyoruz.

Aşağıdaki şekilde çıkıyorlar.

Ve koltuğumuzu aşağıdaki biçimde oturtuyoruz.

Koltuğu önden iterek isfox demirlerinin, isofix kancalarına tamamen oturduğundan ve işaretli bölümün artık yeşil göründüğünden emin olun.

 

Daha Sonra Buradaki demiri Sola çevirerek plastik kancadan kurtarın ve demiri kendinize çekerek çıkarın.

Ve koltuğu öne doğru çekin.

 

Ve Güvenlik kancasını (Top Tether) Koltuğunuzun arkasında bulunan kancaya takarak emniyet kemerini iyice gerdirin.

Bu kemer benim araca göre biraz uzun , çünkü benim aracın top tether kancası koltuk başının tam ortasında, bir çok araçta koltuğun tam arkasında bu sebebten daha iyi gergide olması için ben bir düğüm attım .

Ve son Koltuğu araca bağlamak max 5dk sürdü çok aşırı kolay.

Aşağıda normal ve yatar pozisyonunun fotoğrafını attım. Şimdiye kadar oto koltuklarında gördüğüm en iyi yatış pozisyonua sahip oto koltuğu olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

İçerisindeki yumuşak malzemenin adını bilmiyorum ama gerçekten çok rahat bir koltuk. Burası uç kısmı olduğundan ince görünüyor oturma kısmı daha kalın.

 

Ve Kızım mışıl mışıl uyurken, Doğru bir tercih yaptığımı bir kez daha anladım.

 

yhackup

Site Kurucusu & Yöneticisi Yazılım Geliştiricisi

0 0 votes
Bu yazıya oy ver
Subscribe
Bildir
14 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ercan
3 yıl önce

yakup bey merhaba,
bende bu kızım için bu markanın isofixli modelini almayı düşünüyorum. kayseri firması imiş. ön sipariş kaydı yaptırdım. bizim kız şuan kullandığımız pusette çok terliyor ve bu durumdan pek rahat değil. kullandığınız süre içerisinde ki gözlem ve tecrübenizi paylaşır mısınız? terletme yapıyormu, yatış pozisyonu, kumaş kalitesi, plastik malzemenin durumu, oturuş ve uyku pozisyonları yeterlimi vb konulardaki tecrübenizi paylaşır mısınız?
yoksa başka bilindik markalara mı yönelmeliyim. teşekkür ederim.

TEOMAN GÖÇEN
2 yıl önce

Merhaba Yakup Bey,

Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama şimdiki düşünceleriniz , ürünü kullanım süreniz göz önüne alındığında çok çok daha değerlidir. 7 aylık bir bebeğim var. Bütçeden dolayı bende aynı oto koltuğundan almak istiyorum fakat daha uygun diye yanlış karar vermek istemiyorum. Aşağıda belirttiğim husular hakkındaki son düşüncelerinizi rica etsem öğrenebilir miyim ?

– Yaz ayını geçirdiğiniz için; oto koltuğu terleme yapıyor mu ?
– Bu süre zarfında araç haraket halinde iken koltukta çocuğu rahatsız edecek şekilde sarsıntı oluyor mu? Koltuk güven veriyormu?
– Koltuk yeterince yüksek mi ? Çocuk dışarısını rahat bir şekilde seyredebiliryor mu? (Malum araç içinde çocukların sıkılmasını engelleyen en önemli özellik)
– Koltuk yatış açısı için bir problem yaşadınız mı ?
– Çocuğunuz konfor konusunda bir problem yaşadımı ?
– Bu süre zarfında koltuğun herhangibir parçasında (kumaşı, plastiği vb.) aşınma – bozulma meydana geldi mi ?
– Bunların dışında yaşadığınız herhangibir olumsuzluk veya beklemediğiniz olumlu bir durum var mıdır?
– Son olarak bu koltuk Almanya üretimi midir veya Çin (fason) üretimi midir? Bazı yorumlarda bu koltuğun fason olarak Çin ‘de üretildiğini okumuştum.

Alınacak bu koltuk uzun süre kullanılacağı için sizin bu son 15-16 ay içinde yaşadığınız tecrübe bizim için altın değerindedir. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

TEOMAN GÖÇEN
2 yıl önce

Öncelikle vakit ayırıp sorularımı bıkmadan cevapladığınız için çok çok teşekkür ederim

– Aracım VW POLO HB. Yüksekliği sıkıntı olabileceğini düşündüğüm için sormuştum. Şöyleki kardeşim arabası HB ve yeğenim önceki koltukta çok sıkıldığı için mecburen maxi cosi tobi ile değiştirdi. Tobi koltuk emsallerine göre biraz yüksek fakat kullandığınız koltuğa göre başka dezavantajları var.

– İzmirde yaşıyorum ve Hafta sonları genelde 2 saatlik bir mesafeye gidiyorum. Çocuk için mecbur mola vereceğiz tabiki 🙂 ama en azından kısa sürede terleme yapmadığını sayenizde emin oldum.

-Çin malı konusuna gelince, ister istemez bir önyargı olduğu için sormuştum. Ama dediğinizde çok haklısınız. Almanlar basit kalitede iş yaptırmazlar.

Size yardımınız için tekrar tekrar teşekkür ederim. 🙂

Caglar
2 yıl önce

merhaba,
detaylı incelemeniz çok faydalı öncelikle teşekkür etmek isterim.
İsofix li bir araçtan çıkarıp isofix i olmayan bir araca emniyet kemeri ile bağlamak mümkün müdür acaba?

Ahmet
1 yıl önce

Merhaba Heyner Multifix Aero Plus 9-36kg oto koltuğu aldım boyun desteği olarak 9 kademe diyor. mandala basınca 5 kademe yükseliyor. 5 nokta emniyet kemeri çıkartıldığında 9 kademe yükseltiliyor dendi ama yükseltemedim. sizin ürün kaç kademe yükseliyor boyun desteği olarak. Bu konuda yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

isimsiz
1 yıl önce

güzel günlerde kullanın. ancak ADAC testini duydunuz mu? ADAC testine girmemiş bir ürünü neden aldınız? yazınızın başında “Çocuklarımız bizim gözbebeğimiz, bize zarar gelsin ama onlara zarar gelsin istemeyiz.” demişsiniz. güzel…

Fatma Tuğçe Özçelik
5 ay önce

Merhabalar. Ürün hakkında detaylı bir paylaşım yapmanız gerçekten çok iyi olmuş, emeğinize sağlık. Bir konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Ürünü Kayseri’den aldığınızı yazmışsınız. Herhangi bir satış mağazası var mı acaba Kayseri’de? Satıcı ile nasıl iletişime geçebilirim?

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x