Fiat Linea Teyp Sökme / CD Çıkarmama Sorununun Çözümü

Genel İpucu Otomobil

Merhabalar,

Ne yazık ki Araçların orjinal teypleri bir süre sonra içine giren cdyi çıkarmıyor. İnsanlarda cd yok sanıp ikinciyi dürtüklüyor mekanizmayı kırıyor.

CD’yi çıkarmamasının sebebi, Mekanizmada CD’yi dışarı iten lastik yüzeyli döner milin tozlanması pislenmesi. tozlandığından dolayı plastik CD’yi itemiyor dışarı.

Öncelikle Teybimizi yerinden söküyoruz. Kendi aracım üzerinden bir video çektim. 4 adet çivi vb malzemelerle sökebilirsiniz videodaki gibi.

Daha Sonra, Dış kapağı sökerek, içerisindeki lastik kaplı mili temizliyoruz. Fotoğraflar pek net olmamış ama idare edin. 😉

Bir kaç kulak çöpü alıp, birini ıslatın iyice temizleyin.

Daha sonra aynı şekilde kuru , kulak çöpü ile temizleyin ve sonuç bu şekilde…

https://www.youtube.com/watch?v=hryZ47PCjtU

6 thoughts on “Fiat Linea Teyp Sökme / CD Çıkarmama Sorununun Çözümü

  1. Merhaba Daiichi marka navigasyonlu teyp sökme takma ve geri görüş kamera montajı ile ilgili bir video hazırlarmısınız. Aracım 2015 Linea lounge modeli. Şimdiden teşekkür ederim , emeğinize sağlık.

  2. merhaba a101 den piranha titan c teyp aldım , internetten de iso soket ve anten için jak aldım , geri görüş kamerası aldım lakin bağlantılar konusunda şüphelerim var , you tube de bağlantıyla alakalı videolar izledim ve arkadaşın biri linea teyp ler 4,5v ile çalışıyor demiş aklım karıştı iyice bu ürünlerin bağlantısı hakkında yardımcı olabilirmisiniz bana acaba

  3. Birçok şey denemiştim cd çıkmıyordu bir türlü yazdıklarını denedim en son, mükemmel oldu emeğine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir