23 Nisan 2000 Yazarı yhackup 0

Fiat Doblo, Fiorino, Punto Hız Sabitleyici Montaj Kılavuzu

Önemli

Doblo, Fiorino, Punto gibi araçlarda , Hız sabitleyici mutlaka modifiyeli (Sarı Modda) bir elm cihazı ile MultiecuScan uygulamasından gövdeye bağlanarak , aktifleştirmeniz gerekiyor aksi halde asla çalışmaz. eğer bu cihazınız yoksa devreye girmez herhangi bir fiat servisi buradan açabilir.

Aşağıda idea yerine sizin aracınız ne ise onu seçeceksiniz.


Önemli Not:

2009 model eski puntolarda sadece Menzil Kontrol (<2009) kısım aktifleştirilebilir.
Ek olarak eski kasalarda çoğunda göstergede Hız Sabitleyici ışığı yoktur. bu sebepten tesisatı çektikten sonra ışık neden yanmıyor acaba yanlış mı yaptım demeden önce bir test sürüşüne çıkınız.


Önemli uyarı
Arkadaşlar Sitemde var olan makalelerimi atlayarak okumayın detayları kaçırmayın yazdığım makaleler basit şeyler gibi görünse de değiller ya ben böyle yapayın kesin böyledir deyip hareket edilecek konular değil bunlar. aracınıza ciddi kalıcı zararlar verebilirsiniz.

Montajda ilk adım Yan sinyal kapağını sökmek.

Sinyal kapağını söktükten sonra Kolun çıkıntısı boyutunda kapağı delin ve monte edin.

Koldaki iki kablonun bu sokete bağlayacağız, buradaki sokette ,

Doblo/Fiorino da 6. pin Cruise Control girişi

Puntoda 8. pin Cruise Control girişi

10. pin ise şasidir. Koldaki iki kabloyu bunlara bağlayacaksınız.

Bu yazdıklarımı pini oradan söktükten sonra okursanız daha iyi anlarsınız görmeniz lazım o bölgeyi 😉


Olası Nadir Yaşanan Problemler

Direksiyon arkasındaki soketi çıkardınız bir de ne göresiniz kullanmanız gereken 6. veya 8.pin yok..! aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere bazı modellerde hız sabitleyici kablosu buraya çekilmemiş, bu durumda D soketinden almamız gerekecek.

D soketi tam olarak arkada kalıyor , elinizi arkadan soktuğunuzda altta olan soket, öndekilerle aynı şekilde sökülür görmeden çıkarabilirsiniz.
Uyarı..!
Aracın iç kısımdaki sac kısımlar jilet gibi keskindir elinizi kesebilir bu adımda çok dikkatli acele etmeden ve mümkünse eldiven kullanın.

Bu soketin yönü resimdeki gibi iken , en üst 2. sıra 45’tir. zaten soketin köşelerinde numaralar yazar siz 41. pini kullanacaksınız, buraya uygun body pini ile giriş yapacaksınız.

Her işi bitirdikten sonra Cruise Controlü açın ve bekleyin bazen anında devreye girmez 20-30 saniye bekleyince kendiliğinden ekranda hız sabitleyici devrede yazacaktır.