14 Temmuz 2024 Yazarı yhackup 1

Whatsapp Grup Kuralları

Giderek büyüyen grup için bazı kuralları baştan koymak gerekiyor herkesin selameti için.

Biliyorsunuz uzun zaman önce (24.10.2022) kurduğum WhatsApp grubu giderek büyümekte (140) sorularımıza hızlıca yanıt alabilmekteyiz. paylaşımlarımızı hızlıca paylaşıp yorumlarımızı alabiliyoruz.

Bir araya topladığım bu Nazik Nezih Güzel insanlardan oluşan hoş ortamın bozulmaması için bir takım kuralları baştan koymalıyız.

  • Öncelikle gruba dahil olduğunuzda Grubu sessize alınız, Bir otomobil grubu olduğu için insanın 7/24 yardıma ihtiyacı olabilir ve yazabilir o an mesajı gören destek olmak isteyebilir. Gece gece bildirim sesiyle uyanıp suçlamayalım kimseyi.
  • Genel ahlak kurallarına uygun olmayan (Siyasi, Aşırı şiddet, Pornografi vb. yapılamaz.), Rahatsız edici, Hakaret yada rencide edici veya kimi kesimi rahatsız edecek konuşmalardan kaçınalım.
  • Araç satışı durumunda sadece ilan linki verebilirsiniz. Grubu satacağı aracın resimleri ile doldurmak yasaktır. Araç yedek parça satışı konusunda kısıt yok ancak sorumluluk alıcı ve satıcıya aittir. Olası dolandırıcılık durumunda Grup yöneticileri mesul tutulamaz.
  • Herhangi bir sebepten gruptan ayrılmanız gerekiyorsa, gruptan ayrılmadan önce, ayrılma nedeninizi kibarca ifade etmeniz, vedalaşmanız, sonrasında ayrılmanız doğru olacaktır. Aksi halde tekrar gruba alınmayacaksınız.
  • Gruba doğrudan katılım belirli sayıdan sonra kapatılacaktır.
  • Grupta bir kişinin paylaşımlarından rahatsız olduğunu dile getiren başka grup üyeleri olur ise o kişiyi gruptan atmadan önce bir kez özelden uyarırım. Devam etmesi durumunda gruptan çıkarılacaktır.
  • Grupta uygulama veya ürün linki paylaşırken mutlaka 2 kez kontrol edin. Virüs veya Trojen içeren site veya uygulama paylaşanlar süresiz gruptan atılacaktır.

Önemli Not, Herhangi bir sebepten dolayı gruptan atılan kişiler bir daha asla gruba kabul edilmeyecektir.

Grup Katılım Linki : https://chat.whatsapp.com/LhfSSAV1hea2UNxaT6twxK